„WSZYSCY ŚWIĘCI BALUJĄ W NIEBIE” – „I Bal Wszystkich Świętych”

26 października 2022r. w naszej szkole odbył się „I Bal Wszystkich Świętych”. Przygotowania do tego wydarzenia trwały już od 3 tygodni i rozpoczęły się od rozmowy z dziećmi o świętych i błogosławionych.  Celem balu było przybliżenie postaci znanych i mniej znanych osób, które w Kościele katolickim zostały wyniesione na ołtarze i przysługuje im tytuł Błogosławionych lub Świętych, oraz pokazanie że świętość nie jest nudna i jest osiągalna dla każdego. Zabawa polegała na wybraniu sobie postaci świętego lub  błogosławionego, wymyśleniu stroju dla swojego patrona nie zapominając
o jego atrybutach i zaprezentowaniu swojej wiedzy o świętym. Do zabawy zostali zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Od samego rana mogliśmy podziwiać i spotykać na korytarzach i w klasach naszej szkoły postaci min.: św. Franciszka, św. Jadwigę Królową Polski, Michała Archanioła, św. Huberta, św. Piotra, św. Maryję, św. Emilię, św. Maksymiliana Kolbe, św. Barbarę, św. Hiacyntę, św.  MatkęTeresę z Kalkuty, św. Jana Pawła II, św. Faustynę, bł. Karolinę, św. Jana Chrzciciela, św. Józefa, św. proroka Mojżesza, św. Łucję, św. Różę z Limy, św. Agnieszkę, bł. Carlo Acutis, św. Mikołaja, św. Dominika Savio i wiele innych. Do zabawy włączyli się także nauczyciele, katecheci oraz obsługa szkoły. Wśród tej grupy spotkaliśmy św. Mariusza, św. Barbarę, św. Martę z Betanii, św. Monikę, bł. Hannę Chrzanowską, bł. Natalię Tułasiewicz oraz św. Matkę Teresę z Kalkuty. O godzinie 11: 30 na sali gimnastycznej nastąpiło podsumowanie zabawy gdzie nie tylko uczniowie przebrani za swoich patronów (125 uczniów i 7 nauczycieli), ale uczniowie całej szkoły wraz z nauczycielami zatańczyli do utworu „Taki duży, taki mały może świętym być”. Na balu nie zabrakło także słodkości  w postaci „Bożej Krówki” z cytatem Pisma Świętego. Uczestnicy balu otrzymają także upominki  i pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że Bal Wszystkich Świętych wpisze się na stałe w kalendarium uroczystości naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za  ogromne zaangażowanie. Dzięki Wam wszyscy mogli  poczuć się jak w NIEBIE.

Inicjatorem i organizatorem „I Balu Wszystkich Świętych” byli: plastyk Agnieszka Duda, s. Barbara Smoła, ks. Mariusz Maziarka, ks. Szczepan Czyżycki oraz pani dyr. Stanisława Piłat.

Tekst Zespół Szkół w Brzeźnicy

Galeria zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/4BkHGNT9oMXASH6T8

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/wszyscy-swieci-baluja-w-niebie-i-bal-wszystkich-swietych-2947.html