II Bal Wszystkich Świętych w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzeźnicy

Dnia 31 października 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzeźnicy odbył się II Bal Wszystkich Świętych – "Każdy święty chodzi uśmiechnięty".

Przygotowania do tego wydarzenia trwały ponad 3 tygodnie. Celem balu było przybliżenie postaci znanych i mniej znanych osób, które w Kościele zostały ogłoszone Świętymi lub Błogosławionymi. Zabawa polegała na wybraniu sobie postaci świętego lub błogosławionego, wymyśleniu stroju dla swojego patrona, nie zapominając o jego atrybutach, i zaprezentowaniu swojej wiedzy o świętym. Do zabawy zostali zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Od samego rana mogliśmy podziwiać i spotykać na korytarzach i w klasach naszej szkoły postaci min.: św. Franciszka, św. Jadwigę Królową Polski, Michała Archanioła, św. Huberta, św. Piotra, św. Maryję, św. Emilię, św. Maksymiliana Kolbe, św. Barbarę, św. Hiacyntę, św. Matkę Teresę z Kalkuty, św. Jana Pawła II, św. Faustynę, bł. Karolinę, św. Józefa, św. Filomenę, św. Łucję, św. Różę z Limy, bł. Carlo Acutis, św. Mikołaja, św. Dominika Savio i wiele innych.

Do zabawy włączyli się także nauczyciele, katecheci oraz obsługa szkoły. Wśród tej grupy spotkaliśmy św. Mariusza, św. Helenę, św. Agnieszkę oraz św. Iwonę. O godzinie 10:30 na sali gimnastycznej nastąpiło podsumowanie wydarzenia, gdzie nie tylko uczniowie przebrani za swoich patronów (128 uczniów i 5 nauczycieli), ale cała społeczność szkoły wraz z nauczycielami zatańczyła do utworu „Taki duży, taki mały może świętym być”. Na balu nie zabrakło także słodkości w postaci „Bożej Krówki” z myślami Świętych. Uczestnicy balu otrzymali upominki  i pamiątkowe dyplomy. Klasy 4b i 1b zostały nagrodzone pizzą za największą ilość przebranych postaci.

Inicjatorami i głównymi organizatorami „Balu Wszystkich Świętych” byli: nauczyciel plastyki – pani Agnieszka Duda, s. Barbara Smoła, ks. Mariusz Maziarka. W organizację wydarzenia zaangażowani byli też nauczyciele, wychowawcy i rodzice.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/ii-bal-wszystkich-swietych-w-publicznej-szkole-podstawowej-w-brzeznicy-3723.html