Kolejny sukces SKO w Publicznej szkole Podstawowej w Paszczynie

reklama

Już szósty  raz z rzędu Szkolna Kasa Oszczędności w Publicznej Szkole Podstawowej w Paszczynie zajęła I miejsce na etapie regionalnym . w konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.

SKO w naszej szkole działa od stycznia 2010 roku pod patronatem Banku Spółdzielczego w Ropczycach. Sukcesy w konkursie rozpoczęliśmy od IV miejsca w regionie. Nie obyło się bez sukcesów na etapie krajowym – 4 lata temu  zdobyliśmy II miejsce, aby za rok zdobyć I miejsce.

Za pozyskane pieniądze w  ramach realizacji zadań konkursowych i nagrody pieniężne między innymi:

– wyremontowaliśmy nagrobek patrona szkoły,

–  kupiliśmy do biblioteki szkolnej książki dla uczniów interesujących się matematyką oraz pozycje literatury popularno naukowej  i nowości literackie

–  wymieniliśmy  stare parawany do przedstawień na nowe,

– wyposażyliśmy 2 klasy w tablice interaktywne.

Część pieniędzy wróciła do uczniów w postaci dofinansowania wycieczek oraz nagród rzeczowych w konkursach organizowanych przez SKO. Jednak głównym sponsorem nagród w konkursach była Spółdzielnia Uczniowska „Pszczółka”
W tym miejscu opiekunka SKO Pani Janina Świątek składa podziękowania tym wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy  w ciągu tych 9 lat aktywnie włączyli się w realizację zadań konkursowych. Bez was nie byłoby sukcesów .

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/kolejny-sukces-sko-w-publicznej-szkole-podstawowej-w-paszczynie-927.html