„ZDROWA JA”

reklama

indeks

 

 

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej jest jedną z 48 placówek z całej Polski zaangażowaną w projekt „ZDROWO JA”.

 

 

 

W ramach programu badane 15-latki zostały objęte telemonitoringiem, połączonym z aplikacją mobilną na ich telefonach. Wspólnie uczestniczki programu przeszły 130 milionów kroków, podjęły 3000 wyzwań, poprowadziły 48 godzin WF-u i przygotowały 300 zdrowych posiłków do szkoły. 

 

Z przyjemnością ogłaszamy, że projekt „ZDROWO JA”, który realizowany był w szkole od września 2017 roku, dobiegł właśnie końca.

Serdecznie dziękujemy szkolnym koordynatorom programu – dyrektorom oraz nauczycielom i pielęgniarkom za zaangażowanie i wsparcie, bez którego sukces, który jest udziałem wszystkich, nie miałby miejsca. Państwa praca motywowała nas do wytrwałości w realizacji projektu oraz była światełkiem w tunelu biurokratycznych przeciwności.

Dziękujemy naszym DZIEWCZĘTOM, dzielnym 15-latkom, które wytrwale znosiły wyzwania, jakie przynosił program. Mamy nadzieję, że podejmowane w nim działania, przyczynią się do trwałej zmiany stylu życia oraz, że wiedza dotycząca zdrowia i zachowań prozdrowotnych będzie solidną bazą do zdrowej przyszłości Waszej i Waszych bliskich.

W projekcie wzięło udział 1200 dziewcząt z 48 szkół

Razem, w okresach pomiarowych dziewczęta zrobiły 2 464 418 316 kroków.

Przygotowały 24 lekcje dotyczące zdrowego życia.

Wzięły udział w 192 warsztatach o tematyce prozdrowotnej.

Instytut Matki i Dziecka przeszkolił w projekcie 98 nauczycieli i 48 pielęgniarek.

Jesteście dla nas inspiracją do dalszego tworzenia działań w środowisku szkolnym.

„ZDROWA JA” – „ZDROWI MY”

 

Zespół projektu „ZDROWA JA”
Instytut Matki i Dziecka w Warszawie

Zespół projektu „ZDROWA JA” szczególnie docenił 5 najbardziej zaangażowanych w jego realizację dziewcząt z naszej szkoły, które otrzymały karty podarunkowe o wartości 200 zł każda do sklepu sportowego.

Osoby nagrodzone to:

Weronika Kieca
Kinga Bułat
Oliwia Tenerowicz
Karolina Orlop
Kinga Papiernik

Miłą niespodzianką dla nas wszystkich okazał się również sprzęt sportowy za kwotę 4.800zł, który otrzymaliśmy od warszawskich koordynatorów projektu.

Mamy nadzieję, iż  otrzymany dar przyczyni się  do podniesienia jakości  naszych lekcji wychowania fizycznego, a uczniowie naszej szkoły dzięki niemu, będą mogli rozwijać swoje sportowe pasje.

dyploim 001 fill 600x658

plakat wer 5 12 POPRAWIONA net 724x1024

Źródło: http://jodlowa.eu/index.php/dla-mieszkanca/ogloszenia/2421-zdrowa-ja