Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

O 82 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym 31-letni kierujący bmw. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Podczas weekendu, dębiccy policjanci, zatrzymali prawo jazdy jeszcze jednej kierującej, która jechała zbyt szybko. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Podczas weekendu na terenie powiatu dębickiego, dwoje kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość. Wśród nich był niechlubny rekordzista, 31-letni mieszkaniec Brzostka. Kierujący bmw, jadąc w sobotę przez Brzostek, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 82 km/h. Mężczyzna stracił prawo i został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi. W niedzielę, w miejscowości Bielowy, policjanci zatrzymali prawo jazdy 54-letniej mieszkance Lubli. Kobieta jechała oplem z prędkością 103 km/h. Kierująca straciła prawo jazdy na 3 miesiące oraz została ukarana mandatem karnym wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi.

Policja apeluje o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz zdjęcie nogi z gazu. Przypomina, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl