PIĘCIU KIEROWCÓW STRACIŁO PRAWA JAZDY

O 81 km/h dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym przekroczył 36-latek kierujący seatem. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Dębiccy policjanci, za nadmierną prędkość, zatrzymali uprawnienia jeszcze 4 innym kierowcom. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Podczas weekendu, na terenie powiatu dębickiego, 5 kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość. Wśród nich był 36-letni mieszkaniec Nagawczyny, kierujący seatem. Mężczyzna, jadąc dzisiaj przez Pustków, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 81 km/h. Kolejnym kierowcą, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy, był 31-letni mieszkaniec Piotrowic Świdnickich. W sobotę w Strzegocicach, jechał mercedesem z prędkością 102 km/h. Trzecim kierowcą, który stracił uprawnienia, był 25-letni mieszkaniec Braciejowej. Kierujący audi jechał z prędkością 110 km/h, w  terenie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Dwóch innych kierowców straciło prawa jazdy w niedzielę. Pierwszy z nich, 61-letnia mieszkanka Przebiędowa, jadąc bmw w Tuszymie, przekroczyła dozwoloną prędkość o 62 km/h. Drugi to 44-letni mieszkaniec Nowej Sarzyny. Kierując audi, jechał z prędkością 101 km/h. Oboje zlekceważyli przepisy ruchu drogowego i nie zastosowali się do ograniczenia prędkości.

Przypominamy kierowcom, że gdy przekroczą dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, to oprócz mandatu i punktów karnych, spotka ich jeszcze jedna kara. Ich prawo jazdy, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, zostanie zatrzymane na 3 miesiące.

Źródło: KPP Dębica