Już niedługo w Latoszyn Zdrój nowa usługa. Terapia w komorze normobarycznej.

Innowacją na skalę światową było stworzenie kilka lat temu przez doktora Jana Pokrywkę domu normobarycznego. Doktor w swoich badaniach postanowił przyjrzeć się bliżej atmosferze i ocenić jej wpływ na zdrowie. Wnioski, do których doszedł były zaskakujące. Doktor stwierdził, że:
„Warunki przyrodnicze, w których żyjemy nie są wcale optymalne. Jesteśmy w błędzie uważając, że obecne parametry atmosfery, w których ludzkość
żyje od tysięcy lat za najbardziej sprzyjające zdrowiu i życiu."
Na Ziemi panuje obecnie ciśnienie o wartości ok. 1000 hPa, zawartość tlenu (O2) wynosi ok. 21%, a dwutlenku węgla (CO2) ok. 0,03%. Również Profesor Konstanty Pawłowicz Butejko, twórca metody leczącej choroby wynikające z nieprawidłowego przyspieszonego i pogłębionego oddechu oraz związani z nim naukowcy precyzyjnie określili optymalne parametry atmosfery, które mają zbawienny wpływ na tempo regeneracji ludzkiego organizmu oraz spowolnienie procesu starzenia.
Najbardziej sprzyjającym ciśnieniem atmosferycznym jest to utrzymujące się na poziomie 1500 hPa. Zawartość tlenu powinna oscylować w okolicach
40%. Powietrze powinno zawierać nawet do 2% dwutlenku węgla oraz 0,5% wodoru. TAKIE PARAMETRY ATMOSFERY JESTEŚMY W STANIE UZYSKAĆ TYLKO PODCZAS TLENOTERAPII NORMOBARYCZNEJ.
W komorze normobarycznej odtwarzane są warunki podobne do tych, w jakich ludzie żyli przed potopem. Wewnątrz komory utrzymuje się ciśnienie najbardziej sprzyjające zdrowiu i długowieczności człowieka: ciśnienie atmosferyczne ok. 1500 hPa, ok. 40% zawartości tlenu, od 1,5% do 2% dwutlenku węgla (ok. 50-70 razy więcej niż normalnie) 0,5% wodoru (ok. 10 tys. razy więcej niż na zewnątrz)
Stężenie tych wszystkich parametrów wraz z odpowiednim poziomem wilgotności (poniżej 65%) kontrolowane jest przy pomocy odpowiednich czujników. Może to być dla Ciebie zaskoczeniem, ale w otaczającym nas powietrzu jest zbyt mało dwutlenku węgla. Paradoksalnie więc, jeśli wdychamy zbyt mało dwutlenku węgla jesteśmy niedotlenieni – określa się to mianem „efektu Bohra". Dwutlenek węgla jest niezbędny w procesie transportu tlenu do krwiobiegu i poszczególnych komórek. Jego niedobór upośledza mechanizm dotlenienia całego organizmu. Z kolei wodór, który znajduje się w powietrzu, potrafi zneutralizować szkodliwe rodniki hydroksylowe odpowiedzialne za procesy starzenia się organizmu. Obecność wodoru w organizmie hamuje postępującą degradację komórek.
Normobaria to przełomowa w skali światowej terapia polegająca na przebywaniu w pomieszczeniu o zwiększonym ciśnieniu, większej zawartości tlenu oraz dwutlenku węgla, a także atmosferze wzbogaconej o cząsteczkowy wodór.
Korzyści terapii normobarycznej:

spowolnienie starzenia się organizmu
zwielokrotnienie poziomu komórek macierzystych (do 100%)
zwiększenie dostępu tlenu do komórek
zahamowanie rozmnażania się bakterii beztlenowych
wspomaga leczenie onkologiczne
znaczne zwiększenie wydolności fizycznej, psychicznej, koncentracji oraz
zdolności do zapamiętywania
zwiększenie aktywności komórek odpowiedzialnych za zdrowie kości
zmniejszenie obrzęków uszkodzonych tkanek
ograniczenie pojawienia się stanów zapalnych
działanie stymulujące na komórki, które przyczyniają się do produkcji
kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra odzyskuje elastyczność i
jędrność
wspomaga leczenie autyzmu
szybszy rozwój nowych naczyń krwionośnych i długie życie!

Tekst: Latoszyn Zdrój

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/komora-normobaryczna-juz-w-latoszynie-2849.html