Jubileuszowa Msza Święta i XX Dożynki Wojewódzkie zwieńczeniem Wielkiego Odpustu w Zawadzkim Sanktuarium w 100-lecie koronacji obrazu Matki Bożej

Ponad 100 wieńców, delegacje z całego Podkarpacia, przedstawiciele duchowieństwa, polityki i tysiące wiernych. W minioną niedzielę, w święto rolników i ludzi pracy na zawadzkie wzgórze przybyli pielgrzymi z całej diecezji tarnowskiej i rzeszowskiej, by podziękować za plony i otrzymane łaski.

Zwieńczeniem Wielkiego Odpustu w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie w 100-lecie koronacji obrazu Matki Bożej była uroczysta jubileuszowa Msza Święta i XX Dożynki Wojewódzkie z poświęceniem wieńców żniwnych i ziarna siewnego.

Podczas tygodniowego Wielkiego Odpustu wierni uczestniczyli w liturgiach prowadzonych przez księży, biskupów i arcybiskupów. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył JE kard. Stanisław Dziwisz.

Patronat honorowy nad XX Dożynkami Województwa Podkarpackiego objął Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda. Prezentem dla Zawadzkiej Pani, w 100-lecie koronacji było ponad 100 wieńców dożynkowych.

Uroczysta jubileuszowa Msza Święta oraz i XX Dożynki Województwa Podkarpackiego zakończyły Wielki Odpust w Zawadzie. Program rozpoczęły tradycyjne Dróżki Różańcowe. Wierni przez cały tydzień modlili się u stóp Matki Bożej. Każdego dnia w innych intencjach: za rodzinę, misje, Ojczyznę, chorych, wychowawców, rycerstwo niepokalanej, młodzież oraz służbę liturgiczną i DSM.