Zakończenie Wielkiego Odpustu w Zawadzie przyciągnęło tłumy wiernych

reklama

Rodziny, patrioci, służby mundurowe, chorzy, pracownicy oświaty, młodzież i służba liturgiczna. Między innymi te grupy przez cały tydzień modliły się u stóp Matki Bożej podczas Wielkiego Odpustu w Sanktuarium w Zawadzie. Tradycyjnie już na zakończenie tygodniowych modlitw na zawadzkim wzgórzu tłumnie zebrali się wierni z całego regionu maryjnego. Nie zabrakło przedstawicieli sołectw Gminy Dębica, którzy podczas nabożeństwa w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i święto rolników i ludzi pracy, dziękowali za tegoroczne plony i prosili o łaski na nadchodzący rok.

Pod czas Mszy Świętej, pod przewodnictwem ks. Ryszarda Piaseckiego wielokrotnie wspominano o przypadających na przyszły rok 100-leciu koronacji Matki Bożej Zawadzkiej. Kustosz sanktuarium, ks. Józef Książek, już podczas zeszłorocznych obchodów wspominał, że chciałby z tej okazji zobaczyć, aż 100 wieńców przyniesionych przez lokalnych przedstawicieli gmin, miast i sołectw.

Uroczysta Suma tradycyjnie rozpoczęła dożynki gminy Dębica. Poświęcono wieńce żniwne i ziarno siewne. Po nabożeństwie reprezentacje sołectw, w barwnym pochodzie udały się do Pustkowa Osiedla, gdzie odbyła się dalsza część obchodów święta plonów.