Zakończenie Wielkiego Odpustu w Zawadzie

Uroczystą sumą z poświęceniem wieńców i ziarna siewnego zakończył się Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie. Jak co roku u schyłku lata przedstawiciele sołectw licznie przybyli na zawadzkie wzgórze. Zgromadzili się przez obrazem Matki Bożej by wspólnie podziękować za tegoroczne plony i poprosić o łaski na nadchodzący rok. Tradycyjnym przemarszom z wieńcami dożynkowymi, wykonanymi z owoców pracy rolników towarzyszyła regionalna muzyka i przyśpiewki.

Uroczystej Mszy Świętej przewodził ks. Ryszard Piasecki. Proboszcz parafii pw. św. Jadwigi w Dębicy często przytaczał historię zawadzkiego sanktuarium. Przypominał o zbliżającym się 100-leciu koronacji Matki Bożej Zawadzkiej , które będzie miało miejsce już za dwa lata. Kustosz sanktuarium, ks. Józef Książek wspomniał, że jego marzeniem jest zobaczyć z tej okazji, aż 100 wieńców przyniesionych przez lokalnych przedstawicieli gmin, miast i sołectw.

Odpustowa suma w Zawadzie, jak w  poprzednich latach, rozpoczęła dożynki gminy Dębica. Dalsza część uroczystości odbyła się w Pustkowie.