Przyjęcie powitalne konsula

reklama

Delegacja z naszej gminy uczestniczyła w przyjęciu powitalnym nowego Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie – Patricka T. Slowinskiego. Zaproszenie jest związane z faktem, iż dziadek konsula pochodzi z Łęk Dolnych. Uroczystość powitalna była również okazją do omówienia planowanej wizyty Patricka T. Slowinskiego w gminie Pilzno i Łękach Dolnych.

W Krakowie nasz samorząd reprezentowali: burmistrz Ewa Gołębiowska, przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Ziaja, radny i sołtys Łęk Dolnych Mirosław Miczek oraz radny Tadeusz Pieczonka. 

Sylwetka Patricka T. Slowinskiego (źródło: https://pl.usembassy.gov/pl/our-relationship-pl/cg-krakow-pl): 

Patrick T. Slowinski powrócił do Polski, aby objąć stanowisko konsula generalnego w sierpniu 2019 roku. Poprzednio pracował w Polsce na stanowisku wicekonsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Bezpośrednio przed przyjazdem do Polski pracował jako Zastępca Radcy ds. Ekonomicznych w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Moskwie. Jako zawodowy dyplomata Zagranicznej Służby Dyplomatycznej, reprezentował interesy Stanów Zjednoczonych za granicą w takich państwach jak Polska, Ukraina, Turkmenistan, Afganistan oraz Rosja.

Pracował również w Waszyngtonie jako Specjalista ds. Polski w Biurze Europy Środkowej Departamentu Stanu. Posiada szerokie doświadczenie w dziedzinie polityki energetycznej. Pracował jako starszy dyplomata  ds. Energii na Eurazję w Biurze ds. Zasobów Energetycznych Departamentu Stanu.

Ponadto, Patrick Slowinski reprezentował interesy handlowe Stanów Zjednoczonych jako dyplomata oraz na stanowisku Dyrektora na Azję Środkową i Południową w Dziale Przedstawiciela Handlowego Stanów Zjednoczonych Biura Wykonawczego Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Patrick Slowinski otrzymał wiele nagród Departamentu Stanu, łącznie z Najwyższymi Nagrodami Honorowymi (Superior Honor Awards)  jak również Nagrodami za Szczególne Zasługi (Meritorious Honor Awards). Otrzymał również nagrody w postaci awansów za szczególne zasługi oraz Nagrodę za Zasługi w Narodowym Eksporcie za rynkowe, ekonomiczne oraz handlowe osiągnięcia w Azji Środkowej.

Urodzony w Milwaukee w Stanie Wisconsin, Patrick Slowinski otrzymał tytuł doktora w dziedzinie edukacji na Brigham Young University oraz ukończył studia podyplomowe na Kansas State University. Mówi biegle po francusku, polsku, rosyjsku oraz ukraińsku. Patrick Slowinski ma czworo dzieci.

Przyjęcie powitalne konsula

Źródło: http://pilzno.um.gov.pl/wydarzenia/przyjecie-powitalne-konsula