Integracja w duchu braterstwa

reklama

26 harcerzy z 56. Drużyny Harcerskiej im. III Zgrupowania Armii Krajowej „Pocisk” w Dobrkowie uczestniczyło w biwaku zimowym. Wszystkie osoby wraz z opiekunami zakwaterowane były w Schronisku Młodzieżowym „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej.

Głównym celem wyjazdu była integracja kandydatów na harcerzy z harcerzami starszymi w duchu braterstwa i przyjaźni, a także spotkanie pochodzącą z Rzeszowa - autorką wierszy, harcmistrzem i pedagogiem – Zofią Nowakowską.

Spotkanie z poetką miało charakter konkursu na najlepszą interpretację wiersza. Do rywalizacji przystąpiło trzynastu harcerzy, którzy wystąpili przed autorką w przygotowanej przez siebie interpretacji wybranego utworu. Jury nagrodziło aż pięciu recytatorów. Po wręczeniu nagród poetka zaprezentowała kilka swoich najnowszych utworów.

Autorka okazała się niezwykle ciepłą, pogodną i serdeczną osobą, a interpretacja wierszy wprowadziła wszystkich w dobry nastrój. Był też czas na pytania do autorki. Obszerne wypowiedzi gościa z pewnością zaspokoiły ciekawość harcerzy.

– Atrakcyjna forma spotkania bardzo spodobała się młodym słuchaczom, a najprzyjemniejszym jego akcentem były drobne upominki przygotowane przez panią Zofię w formie utworu „Wiosenna piosenka” wraz z dedykacją i autografem – mówią organizatorzy.

Po kolacji druhny i druhowie podzieleni na patrole rywalizowali ze sobą w grze nocnej. Drugi dzień biwaku rozpoczął się wspólnym śniadaniem. – Potem udaliśmy się na spacer po okolicy pod przewodnictwem Grzegorza Wadasa, który pokazał nam walory krajobrazowe tutejszej miejscowości – zdradzają uczestnicy wyjazdu.

W schronisku przeprowadzono zajęcia pod hasłem „Stop mowie nienawiści”, których podsumowaniem było wykonanie plakatów. Na zakończenie odbył się apel, na którym między innymi wręczono zdobyte sprawności.

Integracja w duchu braterstwa
Integracja w duchu braterstwa
Integracja w duchu braterstwa
Integracja w duchu braterstwa
Integracja w duchu braterstwa

Źródło: http://pilzno.um.gov.pl/wydarzenia/integracja-w-duchu-braterstwa