Światło pokoju i radości

Betlejemskie Światło Pokoju Pilzno

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Pilzna. Kilka dni temu pilźnieńscy harcerze odwiedzili Urząd Miejski, aby podzielić się z władzami samorządowymi światłem, które jest symbolem pokoju, braterstwa i radości.

Wcześniej delegacja delegacja harcerzy i instruktorów 1. Pilzneńskiego Szczepu Harcerskiego "Zielony Płomień" im. Sebastiana Petrycego uczestniczyła w rozesłaniu Betlejemskiego Światła Pokoju, które miało miejsce kościele farnym pw. św. Wojciecha i Św. Stanisława w Rzeszowie. W wydarzeniu wzięli udział harcerki i harcerze z 11. Pilzneńskiej Drużyny Starszoharcerskiej "Pocisk" oraz 111. Próbnej Pilzneńskiej Drużyny Wędrowniczej.

Dziś potrzeba jak nigdy odważnych i rozsądnych młodych ludzi, aby ogień wojny zastępowali Światłem Pokoju. To dla nas harcerzy wyjątkowa możliwość, aby poprzez służbę Bogu, Polsce i ludziom dawać innym nadzieję na pokój. Sami jednak musimy mieć pokój w sobie. Tak jak Światło: gdy je masz, możesz dać je innemu. Dlatego, jak widzisz, ważne jest, żebyś miał Światło w sobie. Żebyś miał wiarę w Jezusa, który przynosi pokój i nadzieję rodząc się w Betlejem. Daj to Światło drugiemu człowiekowi, a sam zobaczysz, że tobie niczego nie ubędzie. Bo wartości takie jak wiara, nadzieja, miłość podobnie jak światło — gdy się nimi dzielisz, one się mnożą. 

Nieś w sobie Płomień, którego Betlejemskie Światło Pokoju jest znakiem, nieś nie tylko w grudniu i nie tylko od Święta.

– to przesłanie, które przekazał ks. Marek Kiedrowicz, kapelan Chorągwi Gdańskiej ZHP.

Źródło: http://pilzno.um.gov.pl/node/865