Informacja dotycząca dystrybucji węgla po preferencyjnej cenie – Serwis informacyjny Miasta Dębica

08 listopada 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Miasto Dębica przystępuje do realizacji rządowego programu dystrybucji węgla. Mieszkańcy miasta, którzy chcą kupić węgiel po cenie preferencyjnej powinni złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim.

Wnioski można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Dębicy lub odebrać osobiście w Wydziale Ochrony Środowiska – pokój 218, 217, 216 i 215.

Wypełniony wniosek należy składać od 9 listopada w Urzędzie Miejskim w Dębicy w godzinach pracy urzędu tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30 na dzienniku podawczym (na parterze przy wejściu głównym).

– Dokonaliśmy już wstępnego zgłoszenia zapotrzebowania na węgiel dla mieszkańców naszego miasta i aktualnie oczekujemy na wskazanie punktu odbioru. W momencie, kiedy węgiel dotrze do Dębicy natychmiast rozpoczniemy jego dystrybucję – informuje burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego. Czyli osoba, której wypłacono lub przyznano dodatek węglowy lub która ma wpisane lub zgłoszone w Centralnej Ewidencji Emisyjności Ciepła jako główne źródło ciepła – źródło węglowe.

Wniosek

fot. pixabay

Źródło: https://debica.pl/informacja-dotyczaca-dystrybucja-wegla-po-preferencyjnej-cenie/