Wnioski o zakup węgla

Informujemy, że Gmina Dębica przystąpiła do programu dystrybucji węgla przez samorządy wśród mieszkańców. Jeśli chcą Państwo kupić węgiel po preferencyjnej cenie należy spełniać warunki uprawniające do otrzymania dodatku węglowego. W 2022 r. można kupić maksymalnie 1,5 tony. Kolejne 1500 kg będzie można kupić od 1 stycznia do końca kwietnia 2023 r.

 Co należy zrobić:

Odbierz, uzupełnij i złóż wypełniony wniosek w Urzędzie Gminy Dębica (lub pobierz załącznik do wydruku poniżej) w godzinach pracy Urzędu tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30 – tylne wejście, od strony parkingu.

Uchwalone przepisy umożliwiają włączenie się samorządów w proces zakupu, dystrybucji i sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach. Podpisanej 2 listopada przez Prezydenta RP ustawie o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych towarzyszą rozporządzenia – w sprawie wykazu podmiotów uprawnionych do prowadzenia sprzedaży gminom paliwa stałego oraz w sprawie ilości paliwa stałego dostępnego dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego. Ustawa opublikowana została w Dzienniku Ustaw pod poz. 2236 i weszła w życie 3 listopada. Mieszkańcy Gminy Dębica od poniedziałku 7 listopada mogą składać Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstwa domowego.

 

Kto i kiedy może złożyć wniosek?

wniosek może złożyć osoba fizyczna zamieszkująca w gospodarstwie domowym na rzecz którego dokonywany jest zakup węgla,
gospodarstwo domowe jest prowadzone na terenie Gminy Dębica,
jest uprawniona do otrzymania dodatku węglowego,

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/wnioski-o-zakup-wegla-2961.html