Miasto przygotowuje się do dystrybucji węgla – Serwis informacyjny Miasta Dębica

03 listopada 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Sejm przyjął ustawę umożliwiającą samorządom sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie. Miasto Dębica planuje przystąpić do realizacji programu i już zgłosiło zapotrzebowanie na 700 ton węgla. 

Końcem października pracownicy Urzędu Miejskiego w Dębicy zbierali wstępne informacje od mieszkańców posiadających w swoich gospodarstwach kotły węglowe, czy są zainteresowani zakupem węgla po cenach preferencyjnych. Zgłosiło się 330 właścicieli gospodarstw, którzy łącznie chcą kupić ponad 660 ton opału.

Po podpisaniu przez Prezydenta RP ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe władze miasta przygotowują się do realizacji programu. Planowane jest uruchomienie dwóch punktów, w których będzie można zakupić węgiel.

Właściciele domu będą mieli prawo do zakupu po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla w tym roku oraz kolejnych 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r. Do zakupu preferencyjnego (w cenie maksymalnie 2000 zł za tonę) uprawnione będą te gospodarstwa, którym przysługuje dodatek węglowy.

O wyznaczonych punktach i datach kiedy będzie można kupić węgiel sprzedaży mieszkańców Dębicy będziemy informować w serwisie informacyjnym miasta.

W przypadku dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Dębicy pod numerem telefonu 14 68 38 217, 14 68 38 218.

Źródło: https://debica.pl/miasto-przygotowuje-sie-do-dystrybucji-wegla/