Hucznie podziękowali za plony. Dożynki Gminy Pilzno

reklama

Hucznie podziękowali za plony. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na odpoczynek i świętowanie. Na Dożynkach Gminy Pilzno bawili się nie tylko rolnicy, ale również mieszkańcy. Największy zachwyt wzbudziło 18 wspaniałych wieńców wykonanych z tegorocznych zbóż. W ich wykonanie, a co za tym idzie pielęgnowanie pięknej polskiej tradycji włącza się wiele młodych osób, co bardzo cieszy całą pilźnieńską społeczność.

Korowód dożynkowy dotarł na plac przy Szkole w Łękach Dolnych po mszy świętej w Kościele pw. Chrystusa Króla w Łękach Górnych. Tradycyjne obrzędy rozpoczęło przekazanie chleba na ręce pani burmistrz. Starostowie Dożynek to kolejny, nieodłączny element święta plonów.

Zabawa w Łękach Dolnych, największym sołectwie w Gminie Pilzno była naprawdę udana. Najmłodszych bawił Kinder SID, a dla starszych przygotowano tematyczne stoiska. Na scenie wystąpili uczniowie Szkoły w Łękach Dolnych a także gwiazda wieczoru – zespół SKANER. Zabawę taneczną na zakończenie imprezy poprowadził DJ SID z zespołem Avista.