Hala oficjalnie otwarta

reklama

W Strzegocicach dokonano oficjalnego otwarcia nowo powstałej hali sportowej. Uroczystość miała wyjątkowo skromny przebieg z uwagi na trudną sytuację epidemiologiczną oraz obostrzenia związane z tzw. strefą czerwoną.

Zarówno podczas mszy św. w miejscowej kaplicy, jak i w budynku hali zgromadziła się skromna liczba przedstawicieli szkoły oraz samorządu gminy Pilzno. Organizatorzy w trosce o bezpieczeństwo zrezygnowali z części artystycznej w wykonaniu uczniów. Pomimo tego, społeczność szkolna nie kryła radości z faktu otwarcia nowej hali, która jest połączona przewiązką z budynkiem szkoły.

– Po wielu latach starań spełniły się nasze marzenia. Inwestycja, o którą wspólnie zabiegaliśmy została ukończona i otwiera swoje podwoje, aby służyć uczniom naszej szkoły oraz lokalnej społeczności – powiedziała Marta Gmiterek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzegocicach. Nowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt posiada pełnowymiarą salę, a także zaplecze w postaci szatni, natrysków, łazienek i świetlicy. Na piętrze są pomieszczenia m.in. sali informatycznej, biblioteki, sali do gimnastyki korekcyjnej czy gabinet pedagoga. Zmieniło się też otoczenie placówki. Wybudowano parkingi, oświetlenie zewnętrzne, wykonano nową elewację budynku szkoły. Hala będzie miejscem lekcji wychowania fizycznego, a także imprez sportowych, kulturalnych i środowiskowych.

– Z wielką tęsknotą, ale i pokorą oraz nadzieją spoglądamy w przyszłość – w powrót do normalności. Wierzę, że wkrótce, ta piękna hala będzie gromadzić licznych uczestników wspaniałych wydarzeń i uroczystości – dodała burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska.

Koszt inwestycji to ponad 5 mln zł, z czego sporą część stanowią dotacje z Ministerstwa Sportu (ok. 1,8mln), a także od Marszałka Województwa Podkarpackiego z Regionalnego Programu Operacyjnego (prawie 1 mln zł).

 

Hala oficjalnie otwarta
Hala oficjalnie otwarta
Hala oficjalnie otwarta

Galerie zdjęć: 

Źródło: http://pilzno.um.gov.pl/wydarzenia/hala-oficjalnie-otwarta