Podpisano umowę na budowę hali dla „Ósemki” – Serwis informacyjny Miasta Dębica

02 stycznia 2023

Ikonka głośnika

Loading…

Blisko 4,6 mln złotych kosztować będzie rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 8 w Dębicy o salę gimnastyczną i pomieszczenia dydaktyczne. Inwestycja, na którą społeczność „Ósemki” czeka od lat, ma być gotowa końcem kwietnia 2024 roku.

Podpisano umowę na budowę hali dla „Ósemki”

Podpisano umowę na budowę hali dla „Ósemki”

Podpisano umowę na budowę hali dla „Ósemki”

Podpisano umowę na budowę hali dla „Ósemki”

Podpisano umowę na budowę hali dla „Ósemki”

W ramach inwestycji wybudowana zostanie hala o wymiarach 12 x 24 m do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, piłkę siatkową i tenisa ziemnego wraz z zapleczem socjalno-sanitarnym. Powstaną także trzy sale lekcyjne oraz przewiązka łącząca nowy obiekt z istniejącym budynkiem szkoły.

– Cieszę się, że dzięki tej inwestycji dzieci będą mogły uczyć się w jednym budynku. To efekt zabiegów rady osiedla, nauczycieli i mieszkańców. – podkreśla burmistrz Mariusz Szewczyk.

W podpisaniu umowy z wykonawcą, Przedsiębiorstwem Budowlano-Usługowym „HAND-BUD” Sp. z o.o. z Dębicy, wzięli udział: Marcin Warchoł – sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Jan Warzecha – poseł na Sejm RP, Józef Sieradzki – przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy, Mariusz Zając – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Stanisław Oleksy – przewodniczący Rady Osiedla Gawrzyłowa.

– W sumie zabiegaliśmy 20 lat o to, aby szkoła nie była likwidowana i została rozbudowana. Nie ukrywam, że jestem wzruszony, iż ta inwestycja rusza – zaznacza przewodniczący.

Miasto zdobyło na to zadanie z Polskiego Ładu 3,1 mln złotych. W sumie zadanie kosztować będzie blisko 4,6 mln złotych. Hala ma być gotowa końcem kwietnia 2024 roku.

Źródło: https://debica.pl/podpisano-umowe-na-budowe-hali-dla-osemki/