Ekstremalna Droga Krzyżowa – EDK Dębica

Ekstremalna Droga Krzyżowa w powiecie dębickim już 27 marca. EDK to wyzwanie, które każdy powinien sobie postawić. Ci, którzy je podejmą pokonają pieszo ponad 30-kilometrową trasę w nocy, w milczeniu rozważając Misterium Drogi Krzyżowej. Wędrówka nie będzie ani krótka, ani łatwa. Wyczerpanie, zmęczenie, brak sił, ból oraz trud jaki czeka uczestników będzie momentem zwrotnym w ich życiu. To właśnie wtedy rozpoczną się „prawdziwe ćwiczenia duchowe”, które pomogą ukazać prawdę o własnych ograniczeniach. Celem EDK jest więc osobiste spotkanie z Bogiem, poprzez otworzenie się na medytację i modlitwę.

Trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej cyklicznie od 2009 roku pokonują wierni w kraju i na świecie. Uczestnicy biorący udział w poprzednich edycjach dzielą się swoimi przeżyciami: “Nie warto żyć normalnie, trzeba żyć ekstremalnie. Tu, podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, wiara styka się z decyzjami woli, emocjami. To jest prawdziwe ćwiczenie, człowiek rzeczywiście może być potem przemieniony”. Również w powiecie dębickim EDK cieszy się wśród mieszkańców dużym zainteresowaniem.

Aktualnie trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Wydarzenie rozpocznie Msza Święta o godz. 21:00 w kościele w Latoszynie. 32-kilometrowa trasa prowadząca przez Gumniska, Braciejową, Małą i Stasiówkę zakończy się w Zawadzie.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez e-mail: edk.debica@wp.pl oraz telefonicznie: 690 003 219.

Więcej informacji na temat Ekstremalnej Drogi Krzyżowej można uzyskać u koordynatora trasy oraz na stronie internetowej www.edk.org.pl