Dzień Patrona Szkoły w Pustyni

27 października w Zespole Szkół w Pustyni miała miejsce ważna uroczystość, na którą społeczność szkolna czeka cały rok. To dzień zapisany w tradycji placówki jako radosne, rozśpiewane świętowanie urodzin patronki szkoły – Wandy Chotomskiej.

Tego dnia, jak co roku o  tej porze, przygotowano uroczystą akademię, którą słowami wstępu rozpoczęła Pani Dyrektor Monika Sarnecka. Przywitała ona  zebranych gości i przypomniała swoim podopiecznym jak ważną i wyjątkową postać ponad 10 lat temu wybrano na patronkę ich szkoły.

Kolejno głos zabrali uczniowie, którzy zza ekranu tekturowego telewizor prowadzili program, a jego główną bohaterką była właśnie Wanda Chotomska. W programie znalazły się najważniejsze wiadomości na temat pisarki. Uczniowie klas I-III a także przedszkolaki czytały, recytowały i śpiewały utwory patronki swojej szkoły. Nie zabrakło także gry aktorskiej i bajkowych przedstawień.

            Wśród pięknej dekoracji i kolorowych strojów nie trudno było o uśmiech, który widniał na twarzach wszystkich uczniów, nawet tych najstarszych. Nie mogło być inaczej, przecież Wandzie Chotomskiej przyznano Order Uśmiechu za działalność przynoszącą radość dzieciom.

Obchody Dnia Patrona to dla społeczności Zespołu Szkół w Pustyni wyjątkowy i radosny czas świętowania urodzin Wandy Chotomskiej. Uczniowie świętują tak, jak ich ulubiona pisarka najbardziej lubiła – bawiąc się, śmiejąc, śpiewając i tańcząc przy twórczości, którą świetnie znają.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/dzien-patrona-szkoly-w-pustyni-2932.html