Szlachetna Paczka w Zespole Szkół w Pustyni

Druga połowa listopada i grudzień to czas, w którym cała społeczność Zespołu Szkół  w Pustyni włącza się  w akcję Szlachetna Paczka. To już niemal tradycja.

W tym roku przedstawiciele szkoły wybrali rodzinę z okolic Krosna. Zabezpieczono potrzeby dwóch kobiet: starszej pani i jej chorej córki. Uczniowie szkoły każdego dnia składali w wyznaczonym miejscu ogromne ilości żywności i środków czystości. Następnie z pomocą rodziców uczniowie klas VI i VIIb zorganizowali kiermasze słodkości, z których środki w całości zostały przekazane na Szlachetną Paczkę. Dzięki temu można było zakupić brakujące rzeczy, takie jak odzież czy obuwie. Rodzice jednego z uczniów klasy IIb zakupili pralkę dla potrzebującej rodziny. W akcję włączyły się także przedszkolaki. W dzień wyjazdu udało się jeszcze dokupić świąteczny upominek dla starszej pani i jej córki – prawdziwą, pachnącą choinkę i błyszczące bombki. A wszystko to w nadziei na lepsze jutro dla tej rodziny. Wszystko pięknie zapakowane przez uczniów klasy VIIIa czekało na WEEKEND CUDÓW.

W piątkowe popołudnie akcja dobiegła końca.  Opiekunowie razem z Przewodniczącym Rady Rodziców udali się do Krosna, by w magazynie Szlachetnej Paczki przekazać  dobre serce potrzebującym. Koordynatorami akcji były panie Monika Ciuśniak i Borota Borcz.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/szlachetna-paczka-w-zespole-szkol-w-pustyni-2465.html