Dwie nagrody dla Kapeli DoOporÓ

reklama

W niedzielę, 2 czerwca, w Bedlnie (woj. łódzkie) odbył się Ogólnopolski Przegląd Kapel Ludowych im. Adama Radzymińskiego, pod patronatem honorowym marszałka województwa łódzkiego, Grzegorza Schreibera.

Impreza corocznie ściąga do Bedlna kapele ludowe z całego kraju. Nie inaczej było w tym roku. W rywalizacji wzięło udział aż 25 kapel ludowych, startując w dwóch kategoriach: kapele tradycyjne oraz kapele stylizowane.

Właśnie w kategorii kapel stylizowanych zaprezentowała się Kapela DoOporÓ wykonując trzy popisowe utwory ze swojego repertuaru i dosłownie porywając publiczność do zabawy. Po wykonaniu koncertu konkursowego publiczność domagała się bisów i gromkimi brawami żegnała Kapelę. Po takim gorącym przyjęciu Zespół nie mógł odmówić rozentuzjazmowanej publiczności nieformalnego koncertu poza salą przesłuchań konkursowych, inicjując tym samym zabawę ze śpiewem i tańcem, na której nie zabrakło przedstawicieli władz województwa łódzkiego oraz gminy Bedlno.

Zwieńczeniem dnia było nagrodzenie Kapeli DoOporÓ aż dwiema nagrodami w konkursie: Nagrodą Specjalną Zarządu Województwa Łódzkiego oraz nagrodą dla najlepszej kapeli wybranej przez publiczność.

Kapela DoOporÓ w obecnym składzie koncertuje od 2015 roku. Ma za sobą koncerty na wielu festiwalach w kraju i za granicą, m.in. na festiwalach folklorystycznych „Garniec” w Łańcucie, „GACOK” w Głogowie Małopolskim, „Muzyka Regionów” w Lęborku, „Cepeliadzie” w Sopocie oraz na Międzynarodowych Festiwalach Klatovy w Czechach, „Bar Fest” w Czarnogórze, „Ohrid Waves” w Macedonii, „Grok, zemaiti” na Litwie, a także udział w wielu projektach i imprezach m.in. podczas Dożynek Prezydenckich w Spale. W swoim repertuarze posiada utwory z regionu pilźnieńskiego, rzeszowskiego, gorlickiego oraz nowosądeckiego. Na co dzień współpracuje z Zespołem Pieśni i Tańca „Sokolanie” działającym pod patronatem Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Pilźnie. Obecny skład Kapeli tworzą: KAPELMISTRZ: Łukasz Chorążak – wokal/puzon, Tomasz Morawski – wokal/akordeon, Dominika Sierżęga – wokal, Anna Kubik – wokal, Sylwia Zima – wokal, Jagoda Jurkowska – skrzypce, Aleksandra Potępa – skrzypce, Malwina Zagórska – klarnet, Małgorzata Chorążak – kontrabas, Karolina Jasielska – bęben.

Dwie nagrody dla Kapeli DoOporÓ
Dwie nagrody dla Kapeli DoOporÓ
Dwie nagrody dla Kapeli DoOporÓ

Źródło: http://pilzno.um.gov.pl/wydarzenia/dwie-nagrody-dla-kapeli-dooporo