Dębicki akcent na Mistrzostwach Świata oraz w kadrach okręgowych

reklama

Piątek, 04 Styczeń 2019

Wykorzystując szkolną przerwę świąteczną zawodniczki i zawodnicy UKH Dębica nie spoczęli na laurach. Wychowanka UKH Dębica – Karolina Baran rozpoczęła zgrupowanie Reprezentacji Juniorek U18 w Jastrzębiu Zdroju, a od 6-tego stycznia rozpoczyna turniej Mistrzostw Świata Kobiet U18 w szkockim Dumfries. Karolina to druga zawodniczka wywodząca się z dębickiego klubu reprezentująca Polskę na Mistrzostwach Świata w swojej kategorii wiekowej. Pierwszym reprezentantem był Bartosz Ciura, który obecnie gra w ekstraligowej drużynie GKS Tychy. Polki w turnieju rozegrają kolejno spotkania z Wielką Brytanią, Holandią, Francją, Norwegią i Chinami. Karolinie życzymy powodzenia. 

Natomiast w dwóch zgrupowaniach kadr OSHL w kategorii Żaka Młodszego oraz Żaka Starszego dębicki klub posiadał mocną reprezentację. W Żaku Młodszym byli to Karol Buszek, Karol Ciszek, Szymon Stasiowski oraz Amadeusz Ulak. Swoje zgrupowanie oraz turniej zakończyli w Oświęcimiu zajmując jako Kadra OSHL U12 Nowy Targ 3 miejsce. Ich starsi koledzy również z Kadry OSHL Nowy Targ ale w wyższej kategorii wiekowej U14 swoje zgrupowanie zakończyli na katowickim lodowisku Jantor. W Katowicach zajęli I miejsce w turnieju, a zawodnikiem meczu finałowego został Dawid Balasa. Dębicki klub reprezentowali: Oskar Wrona, Kamil Żądło, Bartosz Kielar, Adam Kozioł oraz wspomniany już wcześniej Dawid Balasa. 
OSHL skupiają najlepszych zawodników z okręgów hokejowych z poszczególnych klubów tworząc reprezentacje rywalizujące pomiędzy okręgami z całej Polski, aby  wyselekcjonować najlepszych zawodników być może tworzących w przyszłości Kadrę Polski. 

W noworocznym Campie w Hokejowej Szkole Ziętary odbywającym się w Nowym Targu brał udział trener UKH Dębica Michał Wiktor, gdzie wraz z międzynarodową ekipą szkoleniową trenowali i doskonalili technicznie dzieci i młodzież.  

 

Źródło: UKH Dębica

 

 

Archiwum newsów

uhk4

uhk3

uhk2

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2019/01/debicki-akcent-na-mistrzostwach-swiata-oraz-w-kadrach-okregowych