Trener z Dębicy na Mistrzostwach Świata

Mistrzostwa  Hokej

Arkadiusz Burnat trener- koordynator Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica po raz kolejny wraz z kadrą Polski do lat 18 – popularnym U18 przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie, które na początku kwietnia odbędą się w Rumuńskim mieście Brasov.

Mistrzostwa  Hokej Mistrzostwa  Hokej Imgp8771--1200q100w9 Mistrzostwa  Hokej Mistrzostwa  Hokej Mistrzostwa  Hokej

Rozgrywki o charakterze Mistrzostw Świata w tej kategorii wiekowej rozpoczęły się stosunkowo niedawno, bo w 1999 i są podzielone w sposób analogiczny do starszych grup wiekowych.

Reprezentacja rozpoczęła swoje przygotowania w Krynicy, później przeniesie się do Tych, rozegra mecze kontrolne również w Czechach, a od 3 do 10 kwietnia 2016 Reprezentacja będzie uczestniczyć turnieju finałowym Dywizji II grupy A. Przeciwnikami Biało-czerwonych będą drużyny: Chorwacji, Litwy, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz gospodarzy – Rumunii.
Właśnie teraz dużymi krokami zbliża się najważniejszy sprawdzian wykonanej przez sztab trenerski pracy – Mistrzostwa Świata. Trzon kardy stanowią zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego o profilu Hokej na Lodzie z Sosnowca, aczkolwiek swoje miejsce w kadrze znaleźli zawodnicy na co dzień grający w USA, Kanadzie, Czechach, Słowacji, Szwecji, Niemczech oraz na Białorusi.
Arkadiusz Burnat w dębickim klubie trenuje grupy naboru pierwszych klas hokejowych, młodzików oraz seniorów. Jako asystent trenera Jarosława Morawieckiego z kadrą współpracuje od ponad roku.
“Reprezentację U-18 mogliśmy oglądać na dębickim lodowisku podczas dwóch międzynarodowych turniejów, mam nadzieję, że chłopcy powalczą, pokażą pazur w Rumunii i awansują do Dywizji I” – mówi Marcin Hadowski, prezes UKH Dębica oraz członek zarządu PZHL.

 

 

źródło: UM Dębica