Dębicki Trener z kadrą Polski we Francji.

Mecze_zak_mini

Polska Reprezentacja w hokeju na lodzie do lat 18-tu tak zwane U18 wyruszyła na kolejny sprawdzian tym razem do Francji. Wraz z reprezentacją do Francji udał się Trener Koordynator UKH Dębica – Arkadiusz Burnat.

Jest to kolejne zgrupowanie dla zawodników urodzonych na przełomie wieków. Francuskie drużyny grają na wyższym poziomie rozgrywkowym w tej kategorii wiekowej niż Polacy, ale mam nadzieję, że to będzie dla naszych chłopców bardzo dobra lekcja hokeja na wysokim poziomie – mówi Arkadiusz Burnat, asystent głównego trenera Jarosława Morawieckiego.
Nasi chłopcy przygotowują się przez cykl turniejów i zgrupowań do najważniejszej dla nich imprezy jaką są Mistrzostwa Świata II Dywizji, grupy A w Rumuńskim Braszowie. Przeciwnikami naszych chłopców będą reprezentacje Chorwacji, Holandii, Litwy, Wielkiej Brytanii oraz Rumunii.
Jak mówi Arkadiusz Burnat w składzie mamy 23 doświadczonych zawodników i 6 rezerwowych, damy z siebie wszystko, żeby pokazać się z najlepszej strony i nie poddać się bez walki na tafli francuskiego lodowiska. W sztabie szkoleniowym jak oprócz dwóch wspomnianych trenerów znajduje się również Marek Batkiewicz – trener bramkarzy, Kierownikiem Drużyny jest Andrzej Pasiut, natomiast masażystą jest Lucjan Hachuła.
Podobny skład mogliśmy oglądać pod koniec wakacji na Międzynarodowym Turnieju, który rozegrał się na dębickim lodowisku, gdzie nasz reprezentacja zajęła 2 miejsce ustępując tylko reprezentacji Węgier, a pozostawiając za sobą reprezentację Austrii oraz młodszych kolegów U16 ze Słowacji. Mamy nadzieję, że turnieje w Dębicy wpiszą się na stałe w kalendarz międzynarodowych turniejów i na rodzimym lodowisku będziemy oglądać reprezentacje innych krajów, co na 100% spopularyzuje rozwijający się w Dębicy hokej na lodzie.

Już w najbliższą sobotę 7-mego listopada zapraszamy na mecze w podkarpacko-małopolskiej lidze. Swoje mecze rozegrają Żacy Młodsi o godzinie 10:00 oraz o 12:00 swój mecz rozegrają zawodnicy Mini Hokej 1. Zapraszamy do dopingowania naszych zawodnimów, których przeciwnikami będą zespoły z MMKS PODHALE NOWY TARG.

Wstęp na mecze bezpłatny. Zapraszamy!

źródło: UKH Dębica

źródło: UM Dębica