Basen zdrojowy w Latoszynie już za rok

Już za rok będzie można skorzystać z leczniczej kąpieli w uzdrowisku „Latoszyn Zdrój”. Podczas konferencji prasowej w nowym obiekcie podpisano umowę na budowę basenu rehabilitacyjnego. Budynek przychodni zdrowia zostanie powiększony o trzykondygnacyjną część basenową.Znajdą się w niej: wanna SPA oraz niecka z wodą siarczanową o wymiarach ok.8 x 8 m i głębokości ponad 1 m.

Na piętrze budynku przewidziano antresolę z widokiem na nieckę basenową. Na parterze znajdzie się cześć kąpielowa z całym zapleczem, czyli recepcja, przebieralnie, toalety i inne. Piętro niżej zaś swoje pomieszczenia będą mieli pracownicy obiektu. Wykonawcą przedsięwzięciazostałafirma budowlano-inżynieryjnaTEXOM z Krakowa.

Z basenu rehabilitacyjnego jak i całego obiektu uzdrowiska, w celach rekreacyjnych i zdrowotnych będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy Gminy Dębica ale także turyści i kuracjusze z całego kraju i zagranicy. Inwestycja wyniesie prawie 5 mln zł. Gmina Dębica pozyskała na ten cel blisko 2 mln zł dotacji ze środków unijnych. Basen ma być gotowy 30 maja 2019 roku.