Już wkrótce kolejna odsłona Latoszyna-Zdrój! Basen w maju, tężnia, pijalnia i amfiteatr w przyszłym roku

Przychodnia zdrojowa w Latoszynie prężnie działa, budowa basenu rehabilitacyjnego dobiega końca, czas na kolejne inwestycje. Uzdrowisko wzbogaci się w miejsce do muzykoterapii, tężnię i pijalnię a także ścieżki ruchowe. Gmina Dębica podpisała umowy dotyczące ochrony różnorodności biologicznej kompleksów leśnych w Latoszynie poprzez budowę infrastruktury rekreacyjno-turystycznej. Latoszyn-zdrój zyska nowe oblicze najpóźniej pod koniec lutego przyszłego roku.

Amfiteatr, tężnia oraz pijalnia wód to inwestycja opiewająca na ponad 6,5 mln zł. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 wynosi ponad 4 mln.

Aranżacja pięknego otoczenia przychodni jeszcze chwilę potrwa, ale pod koniec maja zakończy się budowa basenu rehabilitacyjnego za prawie 5 mln zł. Pacjenci będą mogli więc już niebawem skorzystać z kąpieli w leczniczych wodach. Nowa infrastruktura to nie wszystko. Latoszyn-Zdrój w pełni wykorzystuje dobrodziejstwa natury i w połowie roku planuje wyjść z nową linią kosmetyków na bazie wód siarczkowych.