MAKDOR zainwestuje 30 milinów w Strefie Ekonomicznej Gminy Dębica

Podpisaniem i wmurowaniem aktu erekcyjnego firma MAKDOR rozpoczęła budowę zakładu w podstrefie ekonomicznej w Pustkowie-Strachowie. Jest to kolejny duży inwestor, który będzie prowadził działalność w Gminie Dębica. Spółka zajmuje się produkcją taśm do pakowania, która wytwarzana jest z butelek PET. Docelowo planuje zatrudnić około 20 osób.

Na terenie pustkowskiej strefy MAKDOR zamierza zrealizować projekt inwestycyjny polegający na budowie zakładu produkcyjnego. Przedsięwzięcie szacowane jest na około 30 mln zł.

Nowi inwestorzy to szansa na dalszy rozwój Gminy Dębica i większa konkurencja na rynku pracy z czego mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy. Wójt Stanisław Rokosz liczy również na współprace w zakresie recyklingu i wykorzystania materiałów PET.

Głowna siedziba firmy MAKDOR znajduje się w Mazańcowicach koło Bielska-Białej w województwie śląskim. Jest to jeden z największych w naszym kraju producent taśm PET służących m.in. do zamykania i pakowania palet oraz oznaczania różnego rodzaju przesyłek i kartonów. W ofercie można znaleźć taśmy poliestrowe, polipropylenowe i stalowe oraz inne akcesoria pomocne w zabezpieczaniu ładunków.