[adrotate group="5"]
Strona główna Artykuł Parlamentarzyści dalej wspierają uzdrowisko

Parlamentarzyści dalej wspierają uzdrowisko

[adrotate group="5"]

Senator RP Zdzisław Pupa i Poseł na Sejm RP Jan Warzecha w dalszym ciągu wspierają w Ministerstwie Klimatu i Środowiska działania o pilne wydanie opinii do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nadania statusu uzdrowiska dla miejscowości Latoszyn i Podgrodzie.

Poseł Warzecha w swoim piśmie skierowanym do Ministerstwa Klimatu i Środowiska podkreśla fakt, że brak uzyskania statutu gminy uzdrowiskowej dla Gminy Dębica wyklucza ją z grona beneficjentów programów skierowanych tylko dla uzdrowisk i spowoduje, że gmina nie pozyska środków na dalszy rozwój uzdrowiska. Jednakże podkreśla, że stanowisko zarządu PGNiG jednoznacznie stwierdza, że nie ma żadnych formalnych i prawnych przeszkód, aby pozytywnie odnieść się do wymienionego wniosku Gminy Dębica.

Natomiast Senator Pupa ponownie spotka się z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska w tym temacie.

Jesteśmy wdzięczni parlamentarzystom za intensywne wspieranie wymienionych działań, bo Latoszyn Zdrój to wspólne dobro.  

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/parlamentarzysci-dalej-wspieraja-uzdrowisko-2226.html

[adrotate group="10"]