75 lat Baszty Zawada

Obchody rozpoczęły się meczem towarzyszkim Baszta Zawada – Legendy Klubu, który zakończył się remisem 1:1, a w karnych 6:6. Dalsza część uroczystości odbywała się przy Centrum Kulturalno-Oświatowym w Zawadzie, gdzie prezes klubu Sebastian Radoń przedstawił historię Baszty.

W trakcie ich trwania nie zabrakło również wyróżnień dla działaczy i piłkarzy Baszty. Wręczali je Wiesław Lada, wiceprezes Podkarpackiego ZPN, Mieczysław Kapustka, członek zarządu Podokręgu Piłki Nożnej w Dębicy, oraz Zastępca Wójta Marek Mikrut.

Diamentową Odznakę PZPN otrzymał Stefan Bieszczad, złotą odebrał Józef Góra, a srebrną Mirosław Grabowski. Na brązowe zasłużyli: Michał Pikuła, Sebastian Radoń, Daniel Setlik, Przemysław Strzałka, Wojciech Szydło, który jest obecnym trenerem Baszty, Piotr Świetlik i Łukasz Zieliński.

Prezes Sebastian Radoń statuetki za pomoc w rozwoju klubu przekazał na ręce Wiesława Lady, Marka Mikruta dla Stanisława Rokosza, Józefa Góry, o którym powiedział, że bez niego wszystko nie zaczęłoby się od nowa, Piotra Stasickiego, byłego zawodnika i trenera Baszty, z którym drużyna dwa razy awansowała do klasy A, Krzysztofa Lipczyńskiego, dyrektora GOSiR-u, Tomasza Bukowskiego, radnego z Zawady, Marcina Ciszka, dyrektora CKiB, który prowadził imprezę jubileuszową. Później statuetka wręczona zostanie Agacie Wiater, sołtysce Nagawczyny, której na obchodach nie było.

Nie zabrakło także gratulacji i podziękowań od Wójta Gminy Dębica Stanisława Rokosza, w którego imieniu Zastępca Marek Mikrut wręczył okolicznościowy grawer Prezesowi Baszta Zawada Sebastianowi Radoniowi.

Organizatorzy zapewnili także atrakcje dla mieszkańców Zawady: pokazy w wykonaniu żołnierzy i strażaków, dmuchańce, malowanie twarzy oraz smakołyki z grilla. Czas umilały koncerty Dominiki Szeli oraz zespołu Stars, który rozkręcał zabawę taneczną.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/75-lat-baszty-zawada-2857.html