Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę na dębickim Rynku

Na dębickim Rynku w niedzielę 4 grudnia 2022 r. żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” złożyli przysięgę wojskową.

Słowa roty przysięgi wypowiedzieli dziś ochotnicy, którzy przed ponad dwoma tygodniami wcieleni zostali w szeregi podkarpackiej brygady i ukończyli 16-dniowe szkolenie podstawowe. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną skierowani do etatowych batalionów w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku. W całej Polsce w pierwszy weekend grudnia blisko 900 ochotników wzięło udział w uroczystościach oficjalnie wcielających w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej.

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. W Dębicy spotkali się dzisiaj nowi żołnierze, którzy na uroczyste ślubowanie przyjechali z rodzinami oraz najbliższymi.

fot. D. Misiaszek, M. Pytel (ZSE), A. Sroczyńska (UM)

Źródło: https://www.powiatdebicki.pl//aktualnosci/aktualnosci/zolnierze-3-podkarpackiej-brygady-obrony-terytorialnej-zlozyli-przysiege-na-debickim-rynku,art-2821