Terytorialsi złożą w Dębicy przysięgę wojskową – Serwis informacyjny Miasta Dębica

02 grudnia 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” złożą w niedzielę (4 grudnia br.) na dębickim Rynku przysięgę wojskową. W związku z tym, na czas wydarzenia, część Rynku będzie wyłączona z użytku, mogą także wystąpić czasowe ograniczenia ruchu.

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w niedzielę 4 grudnia br. o godzinie 11:00 na rynku w Dębicy złożą ósmą w tym roku przysięgę wojskową. Słowa roty przysięgi wypowiedzą ochotnicy, którzy przed ponad dwoma tygodniami wcieleni zostali w szeregi podkarpackiej brygady i ukończyli 16-dniowe dniowe szkolenie podstawowe.

W związku z uroczystościami, płyta Rynku oraz miejsca parkingowe po stronie północnej i zachodniej będą wyłączone z użytku. Ponadto w czasie przemarszu pododdziałów mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu w okolicach centrum miasta.

Organizatorami wydarzenia są: 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”, Powiat Dębicki oraz Miasto Dębica.

Źródło: https://debica.pl/terytorialsi-zloza-w-debicy-przysiege-wojskowa/