Zapraszamy na zajęcia nordic walking.

Centrum Usług Społecznych Gminy Dębica serdecznie zaprasza do Klubu Aktywności Lokalnej na pierwsze po zimowej przerwie zajęcia nordic walking.

Nordic walking to dyscyplina sportu, która przynosi wiele korzyści dla organizmu: wysmukla sylwetkę, poprawia krążenie krwi, wzmacnia mięsnie i redukuje stres. To ogólnodostępna aktywność prozdrowotna, angażująca, aż  90% mięśni całego ciała. Kto kiedykolwiek uczestniczył w chodzie z kijkami wie jaka to dobra i przyjemna forma ruchu na świeżym powietrzu. Kto jeszcze nie próbował – najwyższy czas zacząć!

Warsztaty będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów nordic walking, dostosowane do poziomu zaawansowania i umiejętności technicznych uczestników. Samodzielne próby nauki bardzo często kończą się wieloma błędami.

Nie ucz się sam, ponieważ zła technika nordic walking może przynieść więcej szkody niż pożytku! W Klubie Aktywności Lokalnej każde zajęcia, pod okiem instruktorów ze Stowarzyszenia Active Team  to wspólna rozgrzewka, marsz i rozciąganie, a dodatkowo  świetna zabawa, pogaduchy i integracja.

Pierwsze zajęcia odbędą się już dziś 13 kwietnia o godzinie 18.00 w Nagawczynie (zbiórka przy Domu Kultury).

Kolejne spotkania odbędą się:

14 kwietnia w godz.16.00-18.00 w Stobiernej (zbiórka przy Centrum Edukacji Ekologicznej)

20 kwietnia w godz. 16.00-17.30. w Nagawczynie (zbiórka przy Domu Kultury)

20 kwietnia w godz. 18.00-19.30 w Stobiernej – zbiórka przy Centrum Edukacji Ekologicznej

27 kwietnia w godz. 16.00-17.30 w Stobiernej – zbiórka przy Centrum Edukacji Ekologicznej

27 kwietnia w godz. 18.00-19.30 w Nagawczynie (zbiórka przy Domu Kultury)

Zapraszamy wszystkich, zarówno tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z kijkami, jak i tych, którym zależy na poprawieniu i doskonaleniu zdobytych już umiejętności oraz wypracowaniu profesjonalnej techniki marszu.

Życzymy przyjemnej zabawy!

 

Projekt „Centrum Usług Społecznych w gminie Dębica – nowa jakość życia mieszkańców” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacja Wiedza Edukacja Rozwój; Oś priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji; Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-zajecia-nordic-walking-3212.html