Zapraszamy na dożynki!

Wójt Gminy Dębica, Starostowie Dożynek, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Sołtysi i Rady Sołeckie Gumnisk i Braciejowej serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne które odbędą się 11 września 2022.
Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie o godzinie 11.00. Następnie o 14.30 nastąpi oficjalne oddanie do użytku Budynku Wielofunkcyjnego w Braciejowej. Dalsza część wydarzenia będzie miała miejsce na placu przy Orliku w Gumniskach i zainauguruje ją koncert Orkiestry Dętej Gminy Dębica o godz. 15.00.
W części artystycznej wystąpią zespoły folklorystyczne działające przy Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica: Zespół Śpiewaczy Wiarusy, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Pustkowianie, Zespół Heja Hola, Zespół Śpiewaczy Podgrodzianie. Placówka terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadzi konkurs promujący bezpieczeństwo i higienę pracy w gospodarstwach rolnych. Spośród uczestników konkursu zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. O 19.00 na scenie zagra zespół TerazMy, a świętowanie zakończy zabawa taneczna z Zespołem QUATRO.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-dozynki-2835.html