Zakończony drugi etap modernizacji DK Mors – Serwis informacyjny Miasta Dębica

Gruntowny remont zaplecza Domu Kultury Mors został zakończony i cztery nowe pomieszczenia, w tym sala baletowa, muzyczna, plastyczna oraz miejsce na instrumenty i stroje zostały oddane do użytku. Tym samym całkowita modernizacja dębickich Morsów dobiegła końca.

Zakończony drugi etap modernizacji DK Mors

Zakończony drugi etap modernizacji DK Mors

Zakończony drugi etap modernizacji DK Mors

Zakończony drugi etap modernizacji DK Mors

Zakończony drugi etap modernizacji DK Mors
Mam nadzieję, że dzięki adaptacji tych pomieszczeń warunki pracy zarówno Zespołu Pieśni i Tańca Igloopolanie, Miejskiej Orkiestry Dętej oraz innych podmiotów działających w MOK, znacznie się poprawią, a nasi artyści będą mogli rozwijać swoje pasje – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

W sierpniu 2020 roku, dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 325 000 zł, rozpoczęła się realizacja zadania pn. „Przebudowa pomieszczeń Domu Kultury Mors w Dębicy, etap II”. Zakres prac obejmował przebudowanie i wyposażeniu pracowni baletowej, nauki muzyki, plastycznej oraz muzycznej dla orkiestry dętej, a także rozbiórkę łatwopalnych podłóg, wykładzin, sufitów, przebudowę korytarzy, wykonanie podłóg, posadzek, sufitów podwieszanych oraz przebudowę instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej.

Remontowana część budynku została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowano system wspomagania słuchu z pętlą indukcyjną, która umożliwi osobie niedosłyszącej odbiór nieskazitelnie czystego i wyraźnego dźwięku. Wprowadzony został też szereg udogodnień dla osób niedowidzących, jak tabliczki w języku Braille’a, wypukłe linie prowadzące namalowane na korytarzu w jaskrawych kolorach.

– W styczniu 2019 roku zakończyła się jedna z kluczowych w naszym mieście inwestycji, czyli  gruntowny remont Domu Kultury Mors. Teraz do użytku oddajemy wyremontowane i wyposażone zaplecze, które zwiększy możliwości edukacji kulturowej prowadzonej w Morsach. Mam nadzieję, że dzięki adaptacji tych pomieszczeń warunki pracy zarówno Zespołu Pieśni i Tańca Igloopolanie,  Miejskiej Orkiestry Dętej oraz innych podmiotów działających w MOK, znacznie się poprawią, a nasi artyści będą mogli rozwijać swoje pasje – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 350 tys. złotych, z czego 325 tys. zł pochodziło z dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Źródło: https://debica.pl/zakonczony-drugi-etap-modernizacji-dk-mors/