Zajęcia na feriach w Bibliotece Publicznej w Paszczynie

reklama

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku Biblioteka Publiczna w Paszczynie przygotowała ciekawą ofertę dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywały się w dn. 13 – 17 stycznia 2020r

Uczestnicy wzięli udział w różnych zabawach plastyczno-literackich oraz rywalizowali w grach planszowych i in. Podczas  pierwszych zajęć  dzieci wykonały i ozdobiły urocze pudełeczka na drobiazgi. Kolejny dzień poświęciliśmy wykonaniu pięknych laurek na zbliżający się Dzień Babci i Dziadzia. Do środka zostały wklejone życzenia z „ Księgi życzeń”, takie prezenty zrobione własnoręcznie cieszą najbardziej.

„Eko ferie” to kolejne ciekawe zajęcia na podstawie książki pt. : „ Jak być eko czyli wiersze o ekologii,” dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i segregować odpady. Zostały wykonane również kolorowe pojemniki przeznaczone do segregacji śmieci.

Kolejnym tematem była dyskusja na temat, że warto mieć jakieś swoje hobby, pasję , coś co lubimy robić w wolnych chwilach, co sprawia nam przyjemność, bowiem pasje dostarczają rozrywki, relaksu, służą zdrowiu, uczestnicy przedstawili to w swoich pracach plastycznych.

Wypełnieniem każdych zajęć była rywalizacja w grach planszowych i innych grach zespołowych, która dostarczyła zebranym wiele pozytywnych emocji.

Spotkania w bibliotece pozwoliły na miłe i ciekawe spędzenie wolnego czasu, uczyły współpracy w grupach oraz nawiązywaniu nowych znajomości. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/zajecia-na-feriach-w-bibliotece-publicznej-w-paszczynie-1346.html