Zacięcie bronili swoich racji na eliminacjach do 5. Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich

I LO, II LO, „Ekonomik” oraz „Kwiatek” zmierzą się w finale V Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich. Jury podczas eliminacji zdecydowało, że to te drużyny najlepiej broniły bądź negowały wylosowanych tez. Tematy do dyskusji były trzy: „Polacy powinni częściej wywieszać flagę państwową”, „Gloryfikowanie przegranych polskich powstań narodowych jest błędem.” oraz „Należy przywrócić powszechną służbę wojskową.” Co według zawodników jest gwarancją sukcesu w takich konkursach?

Turniej zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe oraz II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W eliminacjach wzięło udział 6 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z powiatu dębickiego: I Liceum, II Liceum, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół nr 2 i Zespół Szkół nr 4 w Dębicy oraz Liceum w Pilźnie. Zawodników oceniało jury w składzie:Anna Zboch, Elżbieta Baryłecka, Wirginia Lis, Katarzyna Grygiel, Zbigniew Sroczyński oraz Tomasz Czapla przy wsparciu ekspertki Anny Mirzyńskiej z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jaki będzie finał V Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich przekonamy się już 17 kwietnia.