Uczniowie z dębickiego Kwiatka wygrali V Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich

reklama

Uczniowie z I i II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy wzięli udział w finale Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich. Każda drużyna na tym etapie rozgrywek uczestniczyła w dwóch debatach. W pierwszej parze zmierzyli się uczniowie „Jagiełły” i II LO. Temat do rozstrzygnięcia brzmiał „Bez Józefa Piłsudskiego Polska w 1918 roku nie odzyskałaby niepodległości”.

W drugiej finałowej parze naprzeciw siebie stanęli zawodnicy z „Kwiatka” i „Ekonomika”. Rozważali co było bardziej korzystne dla utrzymania świadomości narodowej podczas zaborów – praca organiczna czy powstania.

Organizatorem Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich było Starostwo Powiatowe we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy. Wydarzenie wpisane zostało w obchodzoną w tym roku 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zwycięzcami zostali uczniowie z Zespołu Szkół nr 2, drugie miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące, a trzecie Zespół Szkół Ekonomicznych.