Wystawa: Natalia Krzywda, Agnieszka Pawlikowska – rysunek

Piątek, 11 Styczeń 2019

Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystawy: Natalia Krzywda, Agnieszka Pawlikowska – rysunek. Wernisaż odbędzie się 18 stycznia o godz. 19.00. Prace będzie można zobaczyć do 10 lutego.

Natalia Krzywda

Urodziła się w 1994 roku w Krośnie. W 2018 roku uzyskała dyplom magisterski z wyróżnieniem w Pracowni Rysunku pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Stanisława Góreckiego, prof. UR Marleny Makiel-Hędrzak oraz prof. UR dr hab. Renaty Szyszlak na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nominowana do Nagrody im. Jerzego Panka – Najlepsze dyplomy 2018 – X edycja konkursu. Zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii rysunek w konkursie  „Do kwartału” w 2018 roku. Dwukrotna stypendystka rektora dla najlepszych studentów za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2016/17 oraz 2017/18. Brała udział w VI-th international Algimantas Švėgžda drawing contest exhibition „DRAWING 2017”. Autorka ilustracji „Wygnaniec” do „Legend rzeszowskich” (wybór Marek Czarnota, OFICYNA WYDAWNICZA ZIMOWIT, 2017). Artystka współpracuje z DAgArt Galerie od 2017 roku.

Agnieszka Pawlikowska

Urodziła się w 1989 roku. Pochodzi z Jankowic koło Jarosławia. Absolwentka Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu, specjalność techniki graficzne (2005-2009). Praca licencjacka z wyróżnieniem w Katedrze Rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego pod kierunkiem prof. zw. Stanisława Góreckiego,  prof. UR Marleny Makiel-Hędrzak i prof. UR Tadeusza Boruty oraz aneks w pracowni malarstwa prof. zw. Stanisława Białogłowicza. Praca magisterska z wyróżnieniem na kierunku Sztuki Wizualne Wydziału Sztuki UR pod kierunkiem prof. zw. Stanisława Góreckiego, prof. UR Marleny Makiel-Hędrzak i dr Anny Steligi. Otrzymała nominację do uzyskania Dyplomu Uznania Rektora UR dla najlepszych absolwentów uczelni. Od 2014 roku jest członkiem Oddziału Rzeszowskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Źródło: MOK Dębica

Archiwum newsów

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2019/01/wystawa-natalia-krzywda-agnieszka-pawlikowska-rysunek