Filharmonia Futura w Dębicy

reklama

Piątek, 11 Styczeń 2019

14 marca zapraszamy do Domu Kultury „Mors” na dwa niezwykłe spektakle muzyczne krakowskiej Filharmonii Futura: „Alicję w Krainie Muzycznej Magii”, adresowaną do najmłodszych widzów, oraz „Upiora w Operetce” – barwne, multimedialne widowisko gwarantujące dobrą zabawę widzom od lat 6 do 106.

„Alicja w krainie muzycznej magii”

Muzyczny i edukacyjny spektakl dla dzieci (5-12 lat). To muzyka, magia, intryga, dynamiczna akcja i dobry humor. Akcja rozgrywa się na scenie i równolegle na kinowym ekranie. Jest to w połowie film, a w połowie tradycyjna sztuka teatralna. Publiczność poznaje niezwykle barwnych bohaterów. Na ekranie pojawią się m.in.: Skrzypek na dachu (Zbigniew Wodecki) i dobra wróżka Polihymnia (Małgorzata Ostrowska), na scenie zawita Królik Raper, Kapelusznik Jazzman, księżna Atonalia, komputerowy Wirus, pełen złych zamiarów intrygant Tryton oraz tytułowa Alicja. Widowisko przepełnione jest muzyką i humorem. Spektakl ma także walor edukacyjny. Podróżując po Królestwie Muzycznej Magii główna bohaterka poznaje style i instrumenty muzyczne, a na początku widowiska Profesor Nuta zapoznaje młodych widzów z terminologią muzyczną.

 

Występują: Sylwia Lorens, Kajetan Wolniewicz/Piotr Piecha, Piotr Franasowicz/Karol Polak, Leszek Wiśniowski, Marysia Hajto/Hania Malinowska, Mikołaj Blajda, Ewa Romaniak.

Scenariusz, muzyka, reżyseria: Mikołaj Blajda

Czas trwania: 75 min.

14 marca 2019

godz. 11:00

DK Mors

bilety: 25 zł

 

„Upiór w Operetce”

 

Operetka podobnie jak opera ma swojego upiora, postać pełną tajemnic których rąbek uchyli podczas pełnego humoru spektaklu. Jego historia stanie się pretekstem do zaprezentowania najpiękniejszych fragmentów z operetek Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Hrabina Marica, Baron Cygański i.in. w interpretacjach solistów polskiej sceny operetkowej: Sylwii Lorens oraz Jakuba Oczkowskiego z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Futura. Widowisko to również solistyczne popisy znakomitego skrzypka Kamila Skickiego. W rolę upiora wciela się Artur Dziurman. Jak zawsze w widowiskach FF wykorzystane zostaną nowoczesne technologie, w tym barwne wizualizacje, współczesne aranżacje i zaskakujące rozwiązania sceniczne.

 

Scenariusz, aranżacje utworów, reżyseria: Mikołaj Blajda

Czas trwania: 90 min.

14 marca 2019

godz. 19:00

DK Mors

bilety: 45 zł

 

Dla grup zorganizowanych powyżej 20 osób, w tym seniorów, dzieci, młodzieży, wykładowców i nauczycieli, przygotowano specjalną ofertę – na każde zakupione 20 biletów opiekun gratis.

 

Rezerwacje grupowe, kontakt, informacje: tel. 533 955 593, [email protected], www.filharmoniafutura.pl. Ilość biletów ograniczona.

 

Źródło: MOK Dębica

Archiwum newsów

Alicja w krainie muzycznej magii

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2019/01/filharmonia-futura-w-debicy