Wycieczka do Krakowa w ramach projektu MEiN “Poznaj Polskę”

Uczniowie klas II-III Publicznej Szkoły Podstawowej w Nagawczynie pod opieką wychowawców wyruszyli 23 listopada 2021 r. na wycieczkę szkolną. Głównym celem wyjazdu zorganizowanego w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” był Kraków. Ministerstwo w dużej części dofinansowało wyjazd dzieci.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie wraz z przewodnikiem zabytkowego Wawelu. Szczególnym wydarzeniem dla dzieci było wejście na Wieżę Zygmuntowską Wawelskiej Katedry i podziwianie słynnego dzwonu Zygmunta oraz zejście do podziemi. Następnie uczniowie udali się na Rynek Główny pod pomnik Adama Mickiewicza. Tuż obok zwiedzili Sukiennice, Kościół Mariacki oraz wysłuchali hejnału granego na jednej z wież kościoła. W czasie wolnym dzieci mogły kupić sobie pamiątki oraz oglądać ulicznych artystów. Etapem kończącym zwiedzanie Rynku był wspólny posiłek. Po krótkim odpoczynku wszyscy udali się do autokaru, którym szczęśliwie wrócili do domu.

Wycieczka – chociaż jednodniowa – dała wszystkim wiele radości i pewien zastrzyk wiedzy. Była ona dużym przeżyciem zwłaszcza dla młodszych dzieci. Wyjazd ten okazał się nie tylko wyprawą krajoznawczą, ale też piękną lekcją z historii Polski. Nauka w takiej formie pozwoliła w łatwiejszy i ciekawszy sposób przyswoić sobie wiele informacji z historii.

poznaj_polske.png

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/wycieczka-do-krakowa-w-ramach-projektu-mein-poznaj-polske-2444.html