Wycieczka do Warszawy w ramach projektu MEiN „Poznaj Polskę”

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nagawczynie w listopadzie uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy w ramach Projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę”. Wycieczkę w dużej części dofinansowało ministerstwo.

Pierwszego dnia młodzież brała udział w zajęciach edukacyjnych w Ogrodzie Botanicznym, podczas których poznała bogactwo rodzimej i egzotycznej roślinności.

Wiadomo od bardzo dawna, że człowiek najlepiej uczy się poprzez działanie, doświadczenie, dlatego uczniowie świetnie bawili się i uczyli w Centrum Nauki "Kopernik”

W drugim dniu ważnym punktem programu wycieczki był Zamek Królewski. Tam uczestnicy poznali historię Rzeczpospolitej, podziwiali piękno wnętrz, obejrzeli ogromną galerię obrazów. Zamek Królewski zrobił na młodzieży ogromne wrażenie.

Ostatnim punktem wycieczki był Park Łazienkowski i zwiedzanie Pałacu na Wyspie, rezydencji letniej króla Stanisława Poniatowskiego. Na terenie parku, za panowania cara, stał budynek Szkoły Podchorążych – Wielka Oficyna, gdzie wybuchło zarzewie Powstania Listopadowego w 1830 r.

Wycieczka do Warszawy była bardzo udana. Uczniowie zdobyli wiedzę przyrodniczą i historyczną oraz świetnie się bawili poznając zasady fizyki.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/wycieczka-do-warszawy-w-ramach-projektu-mein-poznaj-polske-2450.html