Wwycieczka seniorów z Gumnisk, Braciejowej, Głobikowej do Przemyśla

reklama

Dnia 04. 06 .2019 r. seniorzy Braciejowej ,Gumnisk i Głobikowej wybrali się poznawać i podziwiać uroki Podkarpacia.   Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kalwarii Pacławskiej. O godzinie ósmej byliśmy na odsłonięciu  cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej i uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Po nabożeństwie wysłuchaliśmy  historii  Cudownego Obrazu i powstania tego sanktuarium.

Następnym punktem naszej wycieczki był zamek w Krasiczynie. Od przewodnika usłyszeliśmy o dziejach zamku i historii jego właścicieli . Zwiedziliśmy dziedziniec zamkowy ,sale myśliwskie, ekspozycyjne i kaplicę zamkową pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej  Marii Panny . Podziwialiśmy wspaniałą architekturę  i przepiękny park otaczający zamek.

W dalszą drogę wyruszyliśmy do Przemyśla, gdzie czekała na nas pani przewodnik. Opowiadała o  bogatej historii i dziejach jego wielokulturowości. Przemyśl słynie z wielu zabytków w szczególności sakralnych i muzeów. Jest jednym z miast gdzie wyrabiane są fajki i nadal kwitnie ludwisarstwo. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/wwycieczka-seniorow-z-gumnisk–braciejowej–globikowej-do-przemysla-900.html