Wkrótce ruszą remonty dróg i chodników powiatowych

Na te inwestycję mieszkańcy gmin Dębica i Brzostek czekali od dawna. Chodzi o przebudowę i remont ponad 4 km odcinka drogi Stasiówka – Nagawczyna oraz blisko 6,7 km tras Kamienica Dolna – Grudna Górna
i  Brzostek – Siedliska Bogusz. Zadania będą realizowane dzięki pieniądzom jakie powiat dębicki zdobył z Polskiego Ładu. Na odcinku Stasiówka- Nagawczyna powstanie nie tylko nowy asfalt, ale także odcinek chodnika.

W gminie Brzostek na dwóch odcinkach dróg gruntownie wyremontowane zostanie blisko 7 km dróg, zaplanowano także odcinkową budowę chodników i niezbędnej infrastruktury towarzyszącej oraz remont dwóch mostów i budowę przepustu.

Otwarcie ofert firm, które zdecydują się na realizacje zadań nastąpi 10 marca. Inwestycje będą realizowane w formie zaprojektuj, wybuduj. Wykonawca na realizację zadań będzie miał czas do końca 2023 roku.

To jednak nie ostatnie inwestycje, jakie powiat dębicki chce zrealizować z pieniędzy z Nowego Ładu. Samorząd złożył kolejne dwa wnioski. Jeden dotyczy remontu trasy  Jaworze Górna, Jaworze Dolne do drogi krajowej na Jasło. To około 7 km trasy wraz z chodnikami. Drugie zadanie to przebudowa sygnalizacji świetlnej w Dębicy. W ramach zadania za około 3 mln złotych mają powstać inteligentne światła na ul. Rzeszowskiej, Krakowskiej Kościuszki.

Powiat chce także z Polskiego Łady wybudować przy  Zespole Szkół Zawodowych nr 1 pełnowymiarowy stadion ze sztuczna nawierzchnią, z bieżnią oraz wyremontować zaplecze sanitarne i trybunę.