Walczyli o Pantofelek Królowej Jadwigi

6-letnie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami zawalczyły o złoty, srebrny oraz brązowy pantofelek królowej Jadwigi. 14 zespołów ze szkół i przedszkoli powiatu dębickiego wzięło udział w konkurencjach obejmujących takie dziedziny jak: sport, muzyka, wiedza ogólna, a także zagadki logiczne. Małym uczestnikom taka forma połączenia nauki z dobrą zabawą bardzo przypadła do gustu.

Zarówno rodzice jak i dziadkowie biorący udział w konkurencjach zaznaczali, że pójście dziecka do szkoły to wielkie przeżycie dla całej rodziny i takie wydarzenia pokazują maluchom, że zawsze mogą liczyć na wsparcie najbliższych. Dodatkowym, bezapelacyjnym atutem jest fakt, że przyszli uczniowie mogą lepiej zapoznać się z nową szkołą.

W potyczkach o pantofelek królowej Jadwigi zwyciężyła Karolina Paluch z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Dębicy. Drugie miejsce wywalczyła Jagoda Chłościńska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy. Trzecie, zaszczytnie miejsce na podium przypadło Rozalii Tęczy z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Dębicy.