Pantofelek Królowej Jadwigi 2020

Piątek, 28 Luty 2020

28 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy odbyła się już 13 edycja Powiatowego Turnieju o Pantofelek Królowej Jadwigi. Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia jest pani Grażyna Witkowska – Gac. Podczas tegorocznych zmagań o Pantofelek Królowej Jadwigi jak zwykle emocji nie brakowało.  „Pantofelek” ma charakter turnieju rodzinnego. Jest skierowany do 6-latków z przedszkoli i klas zerowych szkół powiatu dębickiego oraz ich rodziców.
Rywalizacja  odbywała  się w kilku konkurencjach, obejmujących sport, konkursy wiedzy ogólnej i zagadki logiczne. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Wesoła szkoła”. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 18  drużyn. Zmaganiom uczestników bacznie przyglądali się burmistrz Mariusz Szewczyk i Poseł na Sejm Jan Warzecha.

Turniej „PANTOFELEK KRÓLOWEJ JADWIGI” to nie tylko dobra zabawa połączona z rywalizacją. Głównym celem turnieju jest także  przedstawienie szkoły jako miejsca przyjaznego dla dziecka  oraz pogłębienie więzi rodzinnych poprzez wspólną zabawę. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dla zdobywców I, II, i III miejsca czekały kolejno: brązowy, srebrny i złoty bucik jej wysokości.

Laureatami turnieju zostali:
I miejsce -   Julia Rajca, Adrian Rajca – Przedszkole Miejskie nr 8 w Dębicy

            II miejsce – Marcin Drąg, Anna Drąg – Niepubliczne Przedszkole „Akademia  Maluszka”  w   Nagawczynie

            III miejsce – Lena Polniaszek, Agnieszka Polniaszek – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy.

Archiwum newsów

pant6

pant13

pant5

pant12

pant4

pant11

pant3

pant2

pant10

pant9

pant 1

pant8

pant7

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2020/02/pantofelek-krolowej-jadwigi-2020