Wakacyjne zajęcia w Zawadzie

Od 15 VII do 19 VII 2019 r trwały wakacyjne zajęcia przygotowane przez Centrum Kulturalno-Oświatowe i Publiczną Bibliotekę w Zawadzie. Zajęcia prowadziły Zofia Wójcik i Antonina Sypel. Dzieci uczyły się kreatywnego myślenia oraz tego jak interesująco spędzać  wolny czas.

Pierwszy dzień wakacyjnego wypoczynku to spotkanie "Czary mary z igłą i nitką". Tu uczestnicy wykonywali maskotki. Pierwsze zajęcia zakończyli dyskoteką.

W drugim dniu wszyscy wybrali się na pieszą wycieczkę "Szlakami historii". Wycieczka połączona była z konkursem fotograficznym "Lato w Zawadzie".

Trzeci dzień przebiegał pod hasłem "Naleśnikowe szaleństwo". Były to warsztaty kulinarne zorganizowane przez Klub Seniora. A po słodkich pysznościach przyszedł czas na sport. Rozegrano mecz piłki nożnej a maluchy brały udział w zawodach sportowych. Najsprawniejsi otrzymali nagrody rzeczowe, a drużyny puchary.

Czwarty dzień nosił hasło "Baw się razem z nami". Były gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz Festiwal Wakacyjnej Piosenki "Śpiewaj razem z nami". Była też kiełbaska z grilla oraz nagrody .

Wakacyjne spotkania zakończono rajdem rowerowym po "naszej małej Ojczyźnie". Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem małych i dużych uczestników. Dobre humory i uśmiechy na twarzy gościły do ostatnich chwil.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/wakacyjne-zajecia-w-zawadzie-990.html