W tym roku inaczej, ale równie gorąco! W niedzielę finał WOŚP – Serwis informacyjny Miasta Dębica

28 stycznia 2021

Już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia br., odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ze względu na pandemię, finał będzie miał inną formę niż dotychczas, bo odbędzie się online. Cel akcji pozostaje jednak bez zmian – niesienie pomocy.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem „Finał z głową”. Wolontariusze będą zbierać środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Dębicki Sztab „Kwiatek” rozpocznie transmisję online w niedzielę o godzinie 16:00 za pośrednictwem portalu debica.tv.  W programie między innymi pokazy akrobatyczne w wykonaniu podopiecznych Akademii Akrobatyki Ropczyce, pokazy taneczne dzieci ze Szkoły Tańca Fame, występy zespołów muzycznych, a o godzinie 20:00 światełko do nieba. Więcej szczegółów wraz z kodami QR do licytacji znajduje się na plakacie.

Miasto Dębica na licytację WOŚP przekazało koszulkę siatkarki Klaudii Kaczorowskiej – reprezentantki Polski i przyjmującej w Developres SkyRes, a także pakiety materiałów promocyjnych.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w licytacji wycieczki z przewodnikiem trasą Szlaku Partyzanckiego II Zgrupowania Armii Krajowej Obwodu Dębica z Gumnisk przez Braciejową i Kałużówkę do Gumnisk. Na wędrówkę zaprasza i w rolę przewodnika wcieli się twórca powstałego w 2004 roku Szlaku – Maciej Małozięć (wiceburmistrz Dębicy, zaangażowany w działalność w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej). Szlak Partyzancki wiedzie malowniczym wzgórzami na terenie gmin: Dębica i Pilzno w powiecie dębickim, zataczając pętlę nad miejscowościami: Gumniska i Braciejowa. Szlak wyznacza 10 punktów oznakowanych tablicami, z czego przez 9 z nich wiedzie oznakowana trasa marszowa o długości około 18 km. Jest to propozycja adresowana zarówno do entuzjastów pieszych wędrówek jak również osób zainteresowanych historią regionalną. Ze względu na obostrzenia epidemiczne w wędrówce mogą wziąć udział maksymalnie cztery osoby oraz przewodnik. Na trasie zaplanowano ognisko połączone z poczęstunkiem.

Wszystkie licytacje dostępne są pod adresami: 

eskarbonka: https://bit.ly/39rZaXC

aukcje na allegro: https://bit.ly/3t3kc6W

post na FB ze wszystkimi aukcjami: https://bit.ly/3a8xMgJ

Zapraszamy do wspierania finału, licytacji i obejrzenia transmisji online.
 

Źródło: https://debica.pl/w-tym-roku-inaczej-ale-rownie-goraco-w-niedziele-final-wosp/