W niedzielę jarmark i Święto Patronki – Serwis informacyjny Miasta Dębica

10 października 2023

Ikonka głośnikaPrzeczytaj

Loading…

W najbliższą niedzielę odbędzie się po raz drugi Jarmark Jadwiżański. Swój udział zapowiedziało ponad 20 wystawców, piekarzy, cukierników oraz kół gospodyń wiejskich. W tym dniu odbędą się także uroczystości z okazji Święta Patronki Dębicy oraz odpust parafialny ku czci Świętej.

Jarmark Jadwiżański organizują wspólnie Miasto Dębica oraz Parafia Św. Jadwigi. Oficjalnie ich rozpoczęcie odbędzie się o godz. 10:00. Oprócz pieczywa, smakowitości przygotowanych przez KGW, będzie można wziąć udział w warsztatach zdobienia pierników oraz pieczenie proziaków.

Z kolei na 11:15 zaplanowano uroczystości pod figurą św. Jadwigi Śląskiej przy ratuszu. Tam odmówiona zostanie modlitwa, odśpiewany hymn patronki miasta i na zakończenie przedstawiciele samorządów i organizacji złożą kwiaty.

Następnie, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej, uczestnicy uroczystości przejdą do kościoła pw. św. Jadwigi, gdzie o godz. 12:00 odprawiona zostanie suma odpustowa.

Po mszy świętej, o godz. 13:15 nastąpi podsumowanie konkursów na najlepszy chleb tradycyjny, nowoczesny oraz na najsmaczniejszy wyrób cukierniczy.

Liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, przypadające na 16 października, zbiega się z obchodzonym w tym dniu Światowym Dniem Chleba. Z kolei 15 października obchodzić będziemy także XXIII Dzień Papieski, który w tym roku przebiegał będzie pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja Życia”.

Źródło: https://debica.pl/w-niedziele-jarmark-i-swieto-patronki/